NÁPADNÍK PRO RODIČE

Odkaz na ČT EDU, kde najdete mnoho zábavných a výukových videí a také rady pro rodiče.

Videa jsou dostupná zde

Další zajímavé nápady a inspirace pro práci a tvoření s předškolními naleznete v sekci - Aktuální informace

Milí rodiče,

nastupuje od září vaše dítko do první třídy a nechcete nechat nic náhodě? Zde v tomto článku najdete webové stránky, odkazy, kde si můžete stáhnout nápady na pracovní listy, omalovánky pro rozvoj vašich dětí.

Níže najdete složky rozdělené po měsících - tématech, které jsou pro toto období většinou typické. Pravocní listy a omalovánky rozvíjí veškeré oblasti dítěte ( např.jemnou motoriku, pravo-levou orientaci, rozvoj soustředěnosti, rozvoj paměti a pozornosti, rozvoj prostorové orientace, a mnoho dalších oblastí).

Pracovní listy pro měsíc březen zde (Velikost: 3.25 MB)  omalovánky zde (Velikost: 6.17 MB)

Pracovní listy pro měsíc duben zde (Velikost: 4.25 MB) omalovánky zde (Velikost: 5.98 MB)

Jak si jistě všimnete grafomotorické listy jsou stažené z webové stránky www.predskolaci.cz   zde se můžete i vy inspirovat. Další zajímavá stránka, která vyžaduje registraci je www.pinterest.com .

Pokud navštěvujete logopedii a máte teď díky nastalé situaci nechtěnou pauzu, zkuste se podívat na následující webové stránky a vyberte si způsob procvičování, který Vám bude vyhovovat. Doporučujeme procvičovat hlásky, které již s Vaším logopedem procvičujete, tedy ty, které již jsou správně vyvozené. A prosím u cvičení pracujte vždy společně s dítětem, nenechávejte ho procvičovat bez Vaší kontroly, ani pokud k cvičení využíváte aplikace na telefonu či tabletu.

www.logopedonline.cz  - zajímavé informace, sekce cvičení ke stažení obsahující materiály k procvičení jednotlivých hlásek

www.logopedieprevence.cz - zvukové nahrávky ke stažení zdarma k procvičení jednotlivých hlásek

http://rikanky.atropin.cz/1--rikanky--logopedie - říkanky k prohloubení výslovnosti již správně vyvozených hlásek, které je třeba fixovat a automatizovat v běžné řeči.

Stránky budeme průběžně aktualizovat.

Hezké nápady pracovních listů na téma VELIKONOCE: https://cz.pinterest.com/pin/811351689106592759/

Omalovánky na téma ČARODĚJNICE: https://cz.pinterest.com/pin/548524429604405193/

Internetové stránky vhodné pro děti předškolního věku - www.ctedu.cz, minisvetskolka.cz/virtualni-minisvet, www.mapbrandysko.cz v sekci inspiromat pro MŠ.

Logopedka paní Dita Šimáčková připravila krátká videa k procvičování logopedie.

Videa budou vycházet každý týden v úterý na facebookových stránkách (www.facebook.com/MapBrandysko ) a současně budou postupy a fotky na www.mapbrandysko.cz (v sekci Inspiroamat pro MŠ).

První video bylo zveřejněno v úterý 7.4.2020 dopoledne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Blíží se Svátek matek, inspiraci na hezké přání najdete zde https://www.domaci-napady.cz/napady-pro-deti/pranicko-ke-dni-matek-ruce/