Třídní schůzky 2023/2024

2. třídní schůzka - 15. 11. 2023

3. třídní schůzka - 17. 4. 2024

Organizace školního roku

Organizace školního roku 2023/2024 (Velikost: 236.76 kB)

Plán akcí

Plán akcí na příští školní rok naleznete ZDE.  (Velikost: 122.04 kB)

Formuláře ke stažení

Žádost o přestup do školy (Velikost: 353.63 kB)
Žádost o přestup do třídy (Velikost: 327.24 kB)

Nabídku kroužků ZŠ Klecany najdete
ZDE.  (Velikost: 254.47 kB)

Nabídku kroužků společnosti KAMARÁD najdete ZDE. (Velikost: 478.41 kB)

Nabídku kroužku FLORBAL najdete ZDE.  (Velikost: 110.63 kB)

Školní knihovna

Půjčování knih ze školní knihovny je možné plánovat z domova, a sice v Bakalářích. Půjčovní systém funguje elektronicky.

Zodpovídá:

Mgr. Kateřina Žiaranová

Otevírací doba:

pondělí 11:50 - 14:25
úterý 11:50 - 14:25

Při ztrátě knihy je nutné zakoupit stejnou knihu. Pokud se kniha již zakoupit nedá, stanoví paní Žiaranová cca 50% ceny knihy podobné. Stanovená částka bude pak zaslána na účet školy 94-1047770277/0100 s variabilním symbolem: 10 a jménem žáka do poznámky.

Zápis do prvních tříd na školní rok 2024/2025

Zápis bude probíhat ve dvou termínech. Řádný termín je plánován na 9. 4. 2024 od 14:00 do 18:00 hodin. Budoucí přvňáčky zápisem provedou naši páťáci. Náhradní termín je plánován již bez doprovodné akce na 23. 4. 2024 od 14:00 do 16:00 hodin. K zápisu je vhodné vyplnit a stáhnout prostřednictvím našich webových stránek elektronickou přihlášku, kterou přinesete s sebou. Ke stažení bude k dispozici od 1. 4. 2024 do 30. 4. 2024. Pokud nemáte možnost stažení nebo tisku, je možné přihlášku vyplnit v listové podobě přímo u zápisu. S sebou k zápisu prosím vezměte OP a rodný list dítěte (cizinci pas).

Otevřeme též přípravnou třídu pro děti s odkladem PŠD. Zájemci o přípravnou třídu musí též projít klasickým zápisem, tedy elektronicky zaevidovat dítě a následně se dostavit k formálnímu zápisu, kde si vyžádáte žádost o přijetí do přípravného ročníku.

Elektronická přihláška

Po registraci Vašeho dítěte Vám systém vygeneruje mail s kódem, jehož přílohou budou žádosti o přijetí či odklad PŠD. Stáhněte si potřebný dokument, vyplňte jej a podepište. Dle nařízení MŠMT jsou možné tyto způsoby doručení žádosti o přijetí či odklad PŠD do školy:

- mailem s elektronickým podpisem,

- datovou schránkou,

- poštou (rozhodující je datum podání na poštu),

- osobním podáním ve škole (je možné využít i schránku na vstupní zelené bráně školy).

Pokud zákonný zástupce podá žádost prostřednictvím jiných technických prostředků, než jsou výše uvedené, je nutné, aby ji do 5 dnů potvrdil podpisem, jinak se k žádosti nepřihlíží.

Podle vygenerovaného kódu budete do konce května informováni prostřednictvím webových stránek o výsledcích zápisu do naší školy.

Žádáte-li pro své dítě odklad, je potřeba škole doručit tuto dokumentaci nejlépe do konce května:

- žádost o odklad,

- doporučení odkladu povinné školní docházky z pedagogicko-psychologické poradny,

- doporučení odkladu povinné školní docházky od odborného lékaře (pediatr aj.).

Během měsíce června proběhne třídní schůzka, na kterou budete pozváni mailem. Zde se dozvíte veškeré informace k nástupu Vašeho dítěte do ZŠ Klecany včetně rozdělení žáků do tříd.

Směrnice pro přijímání dětí do prvních tříd zde (Velikost: 355.39 kB)

Pověřenec pro ochranu osobních údajů:

JUDr. Vladimír Palák, B & W expert service, s.r.o.
poverenec@bwes.cz