Pouring art

Náročná práce odměněná jedinečným výtvarným dílem i zážitkem z jeho tvorby.

Jakkoliv jednoduše tato technika na sociálních sítích vypadá, jednoduché na tom nebylo vůbec nic.

To máte: uklízení, pečlivé zakrývání, míchání, ředění, rozlévání, foukání, stékání, uklízení, pomáhání, zvedání nohou při chůzi po igelitu, trpělivé čekání... ???? Jo a to máte taky plátna, pro naše účely ideálně ta na desce, protože rámovaná plátna bychom neměli jak podložit. Rozměr 30x30 byl přesně tak akorát. A to máte taky akrylové barvy a pouring medium, kterého jsme měli přes 4 litry a víte co? Ono to stejně bylo málo.

Tahle výtvarka byla hodně o trpělivosti a ohleduplnosti, ostatně jako vždy, když máme k dispozici společný materiál. Ten je potřeba využívat tak, aby bylo možné vytvořit své dílo, ale také, aby zbylo něco na díla těch ostatních. Bylo potřeba pracovat rychle, aby naředěná barva nezačala tuhnout, ale jak rychle to má být a jak řídká je řídká barva, to jsme museli teprve objevit.

Každý tvůrce měl k ruce svého pomocníka, který pomáhal se vším, co bylo potřeba. Kouzla na plátnech nás fascinovala, vlastnosti akrylu jsme měli možnost pozorovat úplně poprvé. Všem se nakonec obrazy podařily a každý se v galerii může přesvědčit, jak jedinečné jsou i navzdory tomu, že někdo měl řídkou barvu hustou jako krupicovou kaši a jiný lil jen obarvenou vodu. I v tom spočívá naše učení a nyní již víme, jak zásadně rozdílné mohou být efekty tak zdánlivě jednoduché činnosti, jako je ředění barvy.

Nakonec z toho byla tříhodinovka bez přestávky a všichni odcházeli úplně vyždímaní. Unavení, ale spokojení.

Až budeme akryl zkoušet příště, uděláme díru do uměleckého světa, těšte se!

Hotové práce si můžete prohlédnout vystavené v galerii na

visit.virtualartgallery.com/4cvirtualartgallery

Příjemný umělecký zážitek!

Věděl/a jsem. Překvapilo mě.

Lili: "Věděla jsem, že se mi obraz povede a že mě to bude bavit. Překvapilo mě, že se mi v obrazu ukázala příšerka."

Mája: "Předpokládala jsem, že to bude náročné, že mi to ten efekt nevytvoří. Překvapilo mě, jak barvy rychle tuhly, že mi to ten efekt vytvořilo a že to mám hezké."

Adam: "Tušil jsem, že se nám to povede. Překvapilo mě, že mi tam vznikly bublinky a že to jde rozfoukat fénem."

Juli: "Věděla jsem, že můj obraz bude hodně černý. Překvapilo mě, že mi nevyskočily ty bublinky a že většina fislové držela na jednom místě. A taky to, že tam většina vidí rybu."

Niki: Věděla jsem, že barva musí být hodně tekutá, aby dobře tekla na ten obraz. Překvapilo mě, že jsme nic nerozbili ani neobarvili."

Vanda: "Věděla jsem, že pouring art existuje a překvapilo mě, že to nebylo zase tak těžké."

Fanda: "Tušil jsem, že všechny obrazy budou nádherné a že to bude hodně náročné. Překvapilo mě, že barvy musely být opravdu hodně tekuté, a že příprava trvala déle než samotná tvorba."

Ondra: "Čekal jsem, že se to bude lít, ale nenapadlo mě, že to bude tak těžký."

Vláďa: "Věděl jsem, že se při pouring artu musí obrat naklán ět a překvapilo mě, že se to tak dobře podařilo."

Luky: "Překvapilo mě, že tam nevznikly ty bubliny a že to ze začátku vypadalo úplně jinak."

Alex: "Čekal jsem, že to bude vypadat tak, jak jsem od toho odešel a překvapilo mě, že to po zaschnutí vypadalo trochu jinak. Naučil jsem se míchat a lít barvy."

Dominik: "Očekával jsem, že to nestihneme a na všechny se nedostane. Myslel jsem, že to moje bude trochu jako planeta. Pouring art je zábavný a pod lupou vypadá obraz krásně."

David: "Věděl jsem, že barvy musí být dost tekuté, ale překbvapilo mě, jak je to těžké."

Agnes: "Věděla jsem, že to bude vypadat všelijak, že to bude těžký a dlouhý. Překvapilo mě, že to bylo snadné."

Agi: "Věděla jsem, že to bude zábava i stres a že mě to bude bavit. Překvapilo mě, jak je obraz na dotyk příjemný."

Matěj: "Tušil jsem, že se mi to povede a že někdo ze třídy to bude mít hodně hezký. Překvapilo mě, že se mi tam udělaly ty bublinky, i když jsem nedal do barvy silikonový olej."

Kuba: "Věděl jsem, že je to zábava a určitě se to někomu povede. Překvapilo mě, že jsme nic nezničili."

Šimon: "Věděl jsem, že to udělá jiné barvy a že to bude náročný na úklid. Překvapilo mě, jak se to má lít a jak to vypadá z jiného úhlu. Vytvořilo mi to efekt bublin a vznikl mi tam strom."

Kája: "Věděla jsem, že se barvy budou lít. Překvapilo mě, že jsem se neušpinila, že bylo náročné umíchat ty barvy a že nám to zabralo tolik času."