Středověký důl Osel aneb výlet do Kutné Hory

" Výlet do Kutné Hory byl velice zajímavý a zábavný. Hodně se mi líbil chrám svaté Barbory. Prohlídka v dolech v podzemí za mě zas tak moc fajn nebyla, protože jsem se bála (ale to je moje věc), ale věřím, že kdybych se nebála, tak by to bylo fajn."

Linda

" Výlet v Kutné Hoře byl nádherný. Nejdříve jsme šli na výstavu Husitství, kde jsme si mohli vyrobit panáčka na špejli, obléknout se jako husité. Potom jsme si nakoupili suvenýry. Šli jsme do katedrály sv. Barbory, tam jsme viděli zkameněliny v zemi a pod. Potom jsme šli do dolu. Museli jsme mít helmy a pláště. Ukázali nám obrovská místa zaplavená (z části) vodou, taky minerály nebo jeskynní tmu."

Kordula

"V Kutné Hoře se mi moc líbily podzemní chodby. Nejdřív jsem byla nervózní, ale bylo to moc fajn. Chrám sv. Barbory také stál za to.A výstava husitství byla super. Také cesta byla bezva, protože autobus byl moc pohodlný a pan řidič skvěle řídil. "

Julie P.

" Výlet do Kutné Hory se mi líbil. Hlavně ty doly, ale všechno bylo dobré. Potom, co jsme byli na výstavě Husitství, jsme šli do chrámu sv. Barbory a pak jsme šli do dolů. Byl to asi nejlepší výlet za tento školní rok."

František

" Do Kutné Hory jsme jeli přes hodinu, ale cesta rychle uběhla. Byli jsme na výstavě, v chrámu sv. Barbory, na suvenýrech a v dolech (35m pod zemí a přibližně 65 schodů). Já jsem si tam vyrazila minci. Zajímavost: v dole bylo tepleji než nahoře."

Zora

" V Kutné Hoře se mi líbila výstava Husitství, kde jsem si vyzkoušel kroužkovou zbroj. Nebo taky havířský důl, ve kterém jsme si zkusili důlní tmu a chození v malých prostorech."

Adam

"Měli to tam moc hezky zařízené, ale v těch dolech to na mě bylo moc úzké a v některých místech i nízké. Ale moc jsem si to užila a bylo to fajn."

Mariana